از کجا بدانم چه زمانی به روان درمانی نیاز دارم ؟

04 بهمن 1397
نویسنده :  

اغلب این خود انسان است که بیشتر از اطرافیانش احوالات خودش را می فهمد، اما بیشتر اوقات هم رسیدگی به مشکلاتش را، تعوییق می اندازد. نکته مهم اینجاست که قبل از اینکه مشکلات و مسائل ما از کنترل خارج شوند، بهتر است تا از اطرافیان خود، به ویژه افراد متخصص کمک بگیریم. در ادامه نشانه هایی آمده است که کمک می کند تا وضعیت خودمان را بهتر ارزیابی کنیم و در صورت لزوم از یک متخصص کمک بگیریم:

  • نگرانی یا مشکل شما باعث مختل شدن زندگی معمول شما شده است: مثلاً اگر در دانشگاه، مدرسه، خانه یا محل کار دیگر مثل سابق نمی توانید کارهای خود را انجام بدهید، این می تواند یک نشانه برای در خطر بودن سلامت روان شما باشد.
  • آرام کردن خود با راهکارهای ناسالم: اگر سعی می کنید تا مشکلات و یا احساسات بد خود را بصورت مقطعی با انجام کارهای مضر و ناسالمی چون سیگار کشیدن، مصرف مشروبات الکلی، پُر خوری و ... در معرض خطر هستید.
  • اگر اطرافیان و خانواده نگران سلامت شما هستند: گاهی اوقات ممکن است به دلیل مشغولیت های زیاد، خودمان متوجه تغییر در رفتار و خُلق خود نشویم. امّا این تغییرات منفی ممکن است از چشم اطرافیان ما دور نماند، پس بهتر است به آنها هم توجه کنیم.
  • هر کاری که خودتان برای بهتر کردن حالتان انجام دادید جواب نداده است: مثلاً برای فراموش کردن مشکلات خود به مسافرت تفریحی رفته اید امّا حتی در مسافرت هم افکار منفی و استرس مشکلاتتان دست از سر شما بر نمی دارد. این زنگ خطری است که کمک گرفتن از یک متخصص مناسب را به شما گوشزد می کند.
163 بازدیدها
Admin

تماس با ما

کلینیک مغز و شناخت Brain & Cognition Clinic   

بالا